Meniu

Pykinimas nėštumo metu – kaip galite sau padėti?

Pykinimas nėštumo metu – vienas dažniausių būsimų mamyčių negalavimų. Jis kamuoja apie 75% nėščiųjų, o net trečdalis nėštukių kenčia nuo vėmimo. Paprastai ši nemaloni savijauta stipriausiai jaučiama pirmajame nėštumo trimestre, prasideda maždaug 6 nėštumo savaitę. Pasiekus maždaug 12 nėštumo savaičių, pykinimas dažniausiai sumažėja arba visai išnyksta. Kaip galite palengvinti savo savijautą, jei ir Jus kamuoja šis negalavimas?

pykinimas nėštumo metu

photo@dailyhunt.in

Gaila,tačiau vieno patarimo, padedančio visoms nėštukėms, kurias pykina, nėra. Tačiau padėti sau tikrai galite. Siūlome Jums išbandyti keletą būdų, kurie gali sumažinti šį nemalonų pojūtį.

* Valgykite nedidelėmis porcijomis, bet dažniau. Turėkite lengvų užkandžių, kuriuos galėtumėte pakramsnoti prasidėjus pykinimui. Kramtymas skatina seilių išsiskyrimą, dėl kurio sumažėja pykinimas. Taip pat į savo mitybos racioną įtraukite daugiau vaisių daržovių, venkite sunkiai virškinamo, aštraus maisto.

*Čiulpkite ledinukus. Daugumai nėštukių itin efektyviai pykinimą mažina mėtiniai ir imbieriniai ledinukai.

* Po valgio venkite staigių judesių. Pavalgius pailsėkite, leiskite skrandžiui ramiai suvirškinti maistą. Aktyvus judėjimas gali sukelti pykinimą. 

* Nepraleiskite valgių, per didelis tarpai tarp valgių gali suaktyvinti Jūsų negalavimus, tad geriau valgyti dažniau ir mažomis porcijomis.

* Kai kurioms moterims padeda poros sausų krekerių ar trapučių suvalgymas ryte, kai skrandis dar tuščias.

* Gerkite pakankamai skysčių. Galite rinktis vandenį, mėgstamus gaiviuosius gėrimus ar arbatą. Ypatingai pykinimą slopina imbiero arbata. Taip pat galite pabandyti ir melisų, apynių, šaltmėčių arbatą. Svarbu skysčius vartoti dažnai ir mažais kiekiais, kad gautumėte jų pakankmai, ypatingai, jei kankina ne tik pykinimas, bet ir vėmimas.

skysčių vartojimas nėštumo metu

photo@babymed.com

* Venkite kvapų, kurie Jus erzina. Neretai užtenka tik pajusti nemalonų kvapą ir nėštukę supykina.

* Kartais pykinimą nuraminti padeda citrinos ir imbiero uostymas.

* Rinkitės patogią aprangą. Nevarginkite savęs drabužiais, keliančiais diskomfortą. Rūbai turi nespausti, neveržti, leisti laisvai judėti.

* Stenkitės pailsėti, atsipalaiduoti, vengti streso, įtampos. Šiuo laikotarpiu Jums turi būti svarbiausia Jūsų ir mažylio gerovė. Todėl gerai išsimiegokite, užsiimkite mėgstame veikla, nukreikpkite mintis į Jus džiuginančius dalykus, stenkitės būti pozityviai nusiteikusi.

* Pasidomėkite akupresūra, kai kurioms nėštukėms ji itin padeda.

Jei Jus dažnai pykina, pykinimas pereina į vėmimą, būtinai kreipkitės į gydytoją. Jums gali paskirtini individualų gydymą, kuris padės įveikti šį negalavimą.

pykinimas nestumo metu