Meniu

Ką svarbu žinoti apie kompresines kojines nėščiosioms?

Nėštumas – ypatingas laikotarpis moters gyvenime. Jo metu būsima mamytė patiria ne tik džiugias laukimo akimirkas, bet ir susiduria su daugybe iššūkių, tarp kurių – tinstančios kojos, venų išsiplėtimas, strijos, nuolat jaučiamas nuovargis. Kompresinės kojinės ir pėdkelnės nėščiosioms padės sumažinti šias problemas arba visai jų išvengti. Ką svarbu žinoti renkantis šį gaminį?

Kompresijos principas

Kompresinės kojinės laipsniškai spaudžia koją, didžiausią kompresiją suteikdamos čiurnos sričiai, kylant aukštyn spaudimas po truputį mažėja. Tokio spaudimo dėka suaktyvinama kraujotaka kojose, sumažinamas arba išvengiamas kojų tinimas, skausmas, nuovargis, venų varikozės atsiradimo tikimybė.

Kompresinių kojinių tipai

Kompresinės kojinės ir pėdkelnės gali būti profilaktinės ir gydomosios. Jas atskirti padės kompresiją rodantis skaičius ant gaminio pakuotės. Profilaktinių kojinių suspaudimas yra iki 18 mmHG.

kompresinės kojinės nėščiosioms

Jas gali naudoti kiekviena nėščiosioji venų ligų atsiradimo profilaktikai. Nėštumo laikotarpiu jų rizika itin išauga, nes pakinta moters kraujo tūris ir sudėtis, sutrinka kraujotaka, kraujagyslės tampa mažiau elastingos, o augantis svoris padidina apkrovą kojoms.

Gydomųjų kojinių kompresija yra 18 - ≥49 mmHG. Jos pagal suspaudimą dar yra skirstomos į 4 klases: I kompresinė klasė apima 18-21 mmHG, II – 23-32 mmHG, III – 34-46 mmHG, IV - ≥49 mmHG.

kompresinės kojinės nėščiosioms I klasė

Pirmos kompresinės klasės kojinės nėščiosioms, kaip ir profilaktinės kojinės, padės sumažinti venų varikozės atsiradimo riziką, sumažins kojose jaučiamą sunkumą. Taip pat jos gali būti dėvimos sergant lengva varikoze. Antros spaudimo klasės kojinės nėščiosioms padės išsivysčius sunkesnei varikozės formai, esant didesniam kojų tinimui. Trečios ir ketvirtos kompresinės klasės kojines skiria gydytojas.

Kompresinės kojinės pagal ilgį yra skirstomos į tris grupes: iki kelių, iki kirkšnies ir pėdkelnės. Prieš pirkimą apsvarstykite, koks kojinių ilgis Jums bus patogiausias ir praktiškiausias. Jei nuspręsite įsigyti pėdkelnes, rinkitės specialiai nėščiosioms skirtas kompresines pėdkelnes.

kompresinės pėdkelnės nėščiosioms

Jos pritaikytos nėštumo laikotarpiui, todėl su jomis jausitės geriausiai. Šios pėdkelnės turi „U“ formos įsiuvą, kuris švelniai apgaubs pilvuką ir puikiai prisitaikys prie besikeičiančių kūno linijų.

Naudai didelį poveikį turi tinkamo dydžio pasirinkimas

Rinkdamasi kompresines kojines įsitikinkite, kad dydis yra tinkamas. Pirkdama internetu naudokitės gamintojų nurodytomis lentelėmis. Tik tinkamo dydžio kompresinės kojinės suteiks Jums didžiausią naudą.

kompresines kojines nesciosioms