Meniu

5 patarimai, padedantys sumažinti nugaros skausmą nėštumo metu

Nugaros skausmas nėštumo metu yra vienas dažniausiai pasitaikančių negalavimų. Jis atsirasti gali bet kuriame kūdikio laukimo laikotarpyje, bet paprastai nugarą skaudėti ima 2-ajame nėštumo trimestre. Jei ir Jūs esate viena iš būsimų mamyčių, kurias kamuoja šis negalavimas, turime Jums gerų žinių. Jūs galite sau padėti sumažinti arba visai išvengti nugaros skausmo!

1. Reguliariai sportuokite

pratimai nėščiajai

Photo: StockSnap@pixabay.com

Reguliari mankšta nėštumo metu stiprina raumenis, gerina savijautą, padeda išlaikyti pakilią nuotaiką, mažina stresą. Todėl sportuoti laukiantis kūdikio neabejotinai yra pravartu. Galite rinktis Jums priimtiniausią sporto būdą – aerobiką vandenyje, nėščiųjų jogą, ėjimą greitesniu tempu ir kt. Svarbu, kad sportas būtų ne kontaktinis, susijęs su mažesne rizika. Žinoma, labai svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų ir prieš pradedant sportuoti pasikonsultuoti su specialistu.

2. Nešiokite nėščiųjų diržą

juosmens diržas nėščiajai

Nėščiųjų diržas prilaiko pilvuką, apsaugo pilvo sienos raumenis nuo išsitempimo, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną. Jis proporcingai paskirsto svorį ir palengvina apkrovą nugarai, todėl jaučiamas skausmas ar nepatogumas nugaros srityje sumažėja. Tačiau piktnaudžiauti diržu taip pat nevertėtų. Reikėtų daryti pertraukas kas 2-3 valandas, kad pilvo raumenys neatprastų dirbti.

3. Rinkitės patogią avalynę

Nepatogi avalynė taip pat gali turėti įtakos nugaros skausmo atsiradimui, Ne paslaptis, kad kiekviena moteris nori atrodyti patraukliai, o aukštakulniai suteikia figūrai grakštumo, elegancijos. Tačiau specialistų teigimu, nėštumo metu jų reikia vengti. Geriausiai tinka avalynė su ne aukštesniais nei 5 cm kulniukais. O jei visgi susiklosto tokia situacija, kad atrodo, jog be jų neišsiversite, stenkitės avėti juos kuo trumpiau – daugiausiai 3 val.

4. Pasidarykite masažą

Jei nugaros skausmas yra stiprus, Jums gali padėti masažas. Tik svarbu pasirinkti specialistą, turintį praktikos su nėščiosiomis. Masažas padės atpalaiduoti nugaros raumenis, todėl sumažės jaučiamas skausmas.

5. Pagulėkite šiltoje vonioje

vonia nėštumo metu

Photo@collegeisa.tk

Šiltas vanduo padeda atsipalaiduoti, sumažina nugaros skausmus. Todėl jei jaučiate skausmą, esant galimybei, pagulėkite šiltoje vonioje.

nugaros skausmas nestumo metu